یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲
۲۰:۱۵:۴۷
فرمانداری شهرستان چادگان

گزارشی در خصوص طرح نهضت ملی شهرستان چادگان

گزارشی در خصوص طرح نهضت ملی شهرستان چادگان 🔰با توجه به اینکه اداره راه و شهرسازی شهرستان چادگان جهت اجرای طرح نهضت ملی زمین و مسکن در شهر چادگان و رز‌وه تنها زمینی به مساحت ۵/۷ هکتار در شهر چادگان با کاربری مسکونی در اختیار داشت و همچنین با وجود ثبت نام های انجام شده […]

گزارشی در خصوص طرح نهضت ملی شهرستان چادگان

🔰با توجه به اینکه اداره راه و شهرسازی شهرستان چادگان جهت اجرای طرح نهضت ملی زمین و مسکن در شهر چادگان و رز‌وه تنها زمینی به مساحت ۵/۷ هکتار در شهر چادگان با کاربری مسکونی در اختیار داشت و همچنین با وجود ثبت نام های انجام شده در شهر چادگان ۴۳۲ نفر متقاضی و در شهر رزوه ۱۳۱ نفر متقاضی در طرح مذکور تآیید نهایی شده اند و علاوه بر آن قانون ماده ۴ بند ( ح ) تبصره‌ ۱۱ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت که دولت تحویل زمین به آنها را تکلیف نموده است و نیز واگذاری زمین در اجرای تفاهمنامه ها از جمله اقشار ویژه، کمیته امداد، بهزیستی و… مساحت مذکور کفایت نمی کرد.

🔹️ضمن اینکه در جلسه شورای مسکن شهرستان مورخ ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ با حضور مدیر کل محترم راه و شهرسازی مصوب گردید زمین به صورت تک پلاکی و تک واحدی به مشمولین طرح در شهرستان چادگان واگذار گردد، لذا به لحاظ رفع کمبود زمین، رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان چادگان زمین‌های مستعد را با مشورت فرماندار محترم شهرستان در شهر چادگان ۲۲ هکتار و در شهر رزوه ۱۰ هکتار به منظور الحاق به محدوده، شناسایی و پس از تایید کمیته فنی استان، مورد بررسی کارگروه کمیته کارشناسی اداره کل راه و شهرسازی استان قرار گرفت و پس‌ از اخذ استعلامات مربوطه و موافقت کلیه دستگاه‌ها به جلسه کارگروه تلفیق کمیسیون ماده ۵ به ریاست دکتر زینلیان معاون محترم هماهنگی و امور عمرانی استانداری ارسال و مورد موافقت قرار گرفت.

🔹️در نهایت پس از یک ماه وقفه به کمیسیون ماده ۵ امور زیربنایی به ریاست استاندار محترم استان اصفهان ارسال گردید که در این جلسه به علت ابهام در پاسخ بعضی از استعلامات، دستور رفع ابهام و پاسخ صریح مراجع استعلام صادر گردید که موضوع با پیگیری های متعدد شهرستانی و استانی در مراحل پایانی قرار دارد.

🔹️گفتنی است به منظور تسریع در اجرای طرح، اداره بنیاد مسکن شهرستان از طریق مشاور ذیصلاح، در حال تهیه طرح تفکیکی بر روی اراضی مورد نظر می باشد.

🔹️همچنین پس از بررسی و تآیید طرح در شورای برنامه ریزی استان به منظور اخذ مصوبه الحاق به محدوده و تغییر کاربری به مسکونی و جانمایی در طرح تفصیلی شهر چادگان و طرح جامع شهر رزوه با مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری کشور، عملیات طرح نهضت ملی زمین و مسکن در شهرستان چادگان اجرایی خواهد شد.

🔹️در همین راستا با نظر فرماندار محترم و مصوبه جلسه شورای مسکن مورخ ۱۴۰۲/۰۸/۰۱ آماده سازی سایت نهضت ملی بر اساس تفاهم نامه های ارسالی از وزارت راه و شهرسازی به شهرداری ها واگذار خواهد شد ضمنآ نحوه واگذاری با حضور فرماندار، شهرداران محترم شهر چادگان و رزوه، شوراهای محترم و رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان چادگان با معاونت مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان در چند روز آینده تشکیل جلسه خواهد شد.

🔹️این نوید را به متقاضیان و مردم شریف شهرستان چادگان می دهیم که مشکلات این طرح به حداقل رسیده است و لازم است به سمع و نظر مردم شریف و ولایتمدار شهرستان برسانیم در این امر مهم که تکلیف قانون اساسی و سیاست دولت مردمی است، کوتاهی و سهل انگاری پذیرفتنی نیست، بلکه سیر مراحل اداری جهت الحاق به محدوده، تغییر کاربری و تهیه و تآییدیه طرح های تفکیکی و پاسخ برخی استعلامات به جهت تضمین خدمات رسانی در طرح و همچنین تاکید بر واگذاری به صورت تک پلاک، تا حدودی موجب کندی روند انجام طرح بوده است.

🔹️ان شاء الله با پیگیری ویژه مسئولان شهرستان و استان، در آینده نه چندان دور، عملیات اجرایی و واگذاری زمین ها به متقاضیان حائز شرایط را شاهد خواهیم بود.

لذا از صبوری شما مردم عزیز تشکر و سپاسگزاری می نماییم.

✅پرمخاطب ترین کانال چادگان در ایتا
✍لینک عضویت:@chadegannz

برچسب ها :
مطالب مشابه

درویشی سرپرست فرمانداری چادگان در این جلسه بر لزوم هماهنگی و تعامل دستگاههای اجرایی و دهیاریهای شهرستان با هدف افزایش افراد تحت پوشش صندوق بیمه ای روستائیان و عشایر تاکید نمود. ️همچنین در ادامه جلسه قره داغی رییس اداره کار گفت:ایجاد مشوق و تسهیل شرایط واگذاری پلاکهای شهرک صنعتی به منظور ایجاد رغبت در سرمایه […]

۳۰ آبان ۱۴۰۲

#دوشنبه_های_مردمی_در_فرمانداری_چادگان علی درویشی سرپرست فرمانداری چادگان به صورت چهره به چهره،مشکلات مراجعان فرمانداری را بررسی کرد. 🔰فرماندار چادگان در این برنامه ضمن ملاقات چهره به چهره با مراجعان، مسائل و مشکلات آنان را از نزدیک بررسی و دستورات لازم در جهت رفع مشکل آنان را صادر کرد. 🔹️گفتنی است برنامه ملاقات مردمی فرماندار چادگان به […]

۳۰ آبان ۱۴۰۲

افتتاحییه نمایشگاه پیشگیری از آسیب های اجتماعی(اعتیاد) با هدف آگاه سازی از عواقب سوء مصرف مواد مخدر که تهدیدی برای سلامت وآرامش خانواده میباشد.

۳۰ آبان ۱۴۰۲

به مناسبت روز میلاد حضرت زینب(س) و روز پرستار با حضور سرپرست فرمانداری چادگان و همراهی رییس دادگستری و دادستان عمومی انقلاب،امام جمعه،معاون فرماندار،مدیرعامل سازمان عمران زاینده رود و جمعی از مسئولین از پرستاران بیمارستان بوعلی تجلیل شد.به مناسبت روز میلاد حضرت زینب(س) و روز پرستار با حضور سرپرست فرمانداری چادگان و همراهی رییس دادگستری […]

۳۰ آبان ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =