جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲
۰۱:۲۹:۴۹
فرمانداری شهرستان چادگان

تکریم و معارفه مدیر جهاد کشاورزی شهرستان

فرماندار چادگان در جلسه تکریم و معارفه مدیر جدید جهاد کشاورزی شهرستان: 🔹مهندس شمسی پور گفت:از نظر قرآن،کشاورزی موجب حفظ جامعه و حکومت می‌شود. کسب درآمد از راه کشاورزی از مبارک ترین و پاک ترین لقمه های حلالی است که انسان می‌تواند برای خود و خانواده اش بدست آورد. 🔹نماینده عالی دولت در شهرستان چادگان […]

فرماندار چادگان در جلسه تکریم و معارفه مدیر جدید جهاد کشاورزی شهرستان:

🔹مهندس شمسی پور گفت:از نظر قرآن،کشاورزی موجب حفظ جامعه و حکومت می‌شود. کسب درآمد از راه کشاورزی از مبارک ترین و پاک ترین لقمه های حلالی است که انسان می‌تواند برای خود و خانواده اش بدست آورد.

🔹نماینده عالی دولت در شهرستان چادگان خاطرنشان کرد:مقام معظم رهبری در طی ۴ دهه گذشته بارها و بارها در صحبت‌ها و بیانات خود به اهمیت این بخش و به‌خصوص خودکفایی در «امنیت غذایی» اشاره کرده‌اند.

🔹وی افزود:رهبر معظم انقلاب به صراحت از اهمیت کشاورزی سخن گفتند و آن را محور توسعه ایران اسلامی دانستند.از دیدگاه ایشان کشاورزی برای کشور ما بسیار مهم است تا آنجا که باید آن را بخشی ویژه و استثنایی دانست؛ زیرا از سویی جمعیت کشور رو به افزایش است و کشوری که دارای دهها میلیون جمعیت است بیش از هر چیز و پیش از هر برنامه‌ای باید به فکر تأمین غذای این جمعیت باشد.

🔹سرپرست فرمانداری چادگان ادامه داد:در سالهای اخیر گامهای نسبتاً مؤثری در مسیر خودکفایی در فرآورده های مهم کشاورزی برداشته شده و پیامدهای مثبت و ارزشمندی داشته است، اما هنوز تا رسیدن به سرمنزل مقصود فاصله بسیار داریم که این فاصله را با همت بلند و عزمی استوار و برنامه ریزی متقن و جامع و فرهنگ جهادی باید پیمود.

🔹 مهندس شمسی پور گفت:با توجه به اهمیت صنعت کشاورزی در امنیت غذایی و سلامتی جامعه رهبر انقلاب اسلامی در سال جدید برای پاسخ به نیازهای کشور، تعداد شرکتهای دانش‌بنیان باید دو برابر شود البته این موجب نشود که عده‌ای، شرکت‌هایی را که واقعاً دانش‌بنیان نیستند، با این عنوان، تأسیس و راه‌اندازی کنند.

🔹 وی افزود:حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به عقب‌تر بودن بعضی از بخش‌های تولید همچون کشاورزی از ویژگی‌های دانش‌بنیان افزودند: مسئله کشاورزی و دامداری بسیار مهم است و کشور باید در محصولات پایه غذایی همچون گندم، جو، ذرّت، خوراک دام و دانه‌های روغنی به امنیت کامل و خودکفایی لازم دست پیدا کند.

🔹این مقام دولتی افزود:ایشان دستیابی به این هدف را با توجه به وسعت سرزمینی و فراوانی دشت‌های حاصلخیز در کشور ممکن دانستند و گفتند: متأسفانه بخش کشاورزی جزء وابسته‌ترین بخش‌های کشور به واردات است که این وضع حتماً باید تعدیل شود و بنابراین افزایش توجه به صنعت کشاورزی باید به یکی از اهداف اصلی هر کشوری برای توسعه اقتصادی و اجتماعی تبدیل شود.

🔰در پایان مهندس شمسی پور از زحمات مهندس بختیار حاجتی به جهت اینکه چند سال متوالی را در جایگاه مدیر جهاد کشاورزی به صورت خالصانه و عالمانه به انجام وظیفه پرثمر و مؤثر پرداخته بود تشکر و برای مهندس حسینعلی محمدی نیز در سمت جدید آرزوی موفقیت نمود.

برچسب ها :
مطالب مشابه

ملاقات عمومی و دیدار چهره به چهره فرماندار محترم شهرستان با مردم شریف به مناسبت هفته دولت

۸ شهریور ۱۴۰۲

️دیدار فرماندهی انتظامی شهرستان چادگان و مجموعه همکاران خود با فرماندار،معاون فرماندار و بخشدار مرکزی به مناسبت هفته گرامیداشت دولت

۸ شهریور ۱۴۰۲

روز شمار هفته دولت در چادگان… #چهارمین_روز_هفته_دولت_در_چادگان کلنگ زنی پروژه فیبر نوری بخشداری چنارود ساعت ۸:۳۰ دقیقه صبح روز یکشنبه ۵ شهریورماه میز خدمت در بخشداری چنارود ساعت ۹ صبح روز یک شنبه ۵ شهریورماه #چادگان_در_هفته_دولت #با_شماییم_در_هفته_دولت

۸ شهریور ۱۴۰۲

روز شمار هفته دولت در چادگان… #پاسخگویی_مدیران #دومین_روز_هفته_دولت_در_چادگان میز خدمت ویژه کلیه ادارات مراسم نماز جمعه چادگان از ساعت ۱۱:۳۰ روز جمعه مسجد جامع ️ مردم شریف چادگان چنانچه مشکل ، سوال و پرسشی از مدیر دستگاهی دارند می‌توانند با مراجعه به مسجد جامع چادگان با مدیر و کارشناس آن اداره دیدار و گفتگو به […]

۸ شهریور ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 2 =