فرمانداری چادگان
خانه
1396/10/17 تشکیل جلسه شورای بخش وشهرستان در روستای مشهدکاوه باحضور مسئولین/برنامه ریزی مناسب درجهت جهش توسعه ای اجرایی میشود.
تشکیل جلسه شورای بخش وشهرستان در روستای مشهدکاوه باحضور مسئولین/برنامه ریزی مناسب درجهت جهش توسعه ای اجرایی میشود.
امیر جعفری راوندی،بخشدار مرکزی در ابتدای جلسه،ضمن تشکر از حضورفرماندار،معاون فرماندار وهمچنین مسئولین سایر ادارات از تعامل وحمایت شورای این روستا ودهیار قدردانی کردو افزود:نهایت دقت دربحث صدور پروانه ها وجود دارد وبیش از 800میلیون تومان آسفالت ریزی نیز انجام شده وباماموریت فرماندار محترم وتشکیل جلسه در اداره کل ورزش و جوانان استان با همراهی رییس اداره ورزش وجوانان شهرستان،عملیات اجرایی تنها سالن ورزشی این روستا بزودی آغاز می گردد.
کامکار،رییس بنیاد مسکن گفت:طرح هادی این روستا از سال 78 تهیه،88بازنگری و قطعادر سال 98 نیز بازنگری مجدد میشود وهمچنین از اختصاص 200تن قیر یارانه ای به این روستاخبر داد که در آینده زیباسازی معابر و آزادسازی در دستور کار این اداره قرار خواهدگرفت.
موگویی معاون فرماندارنیز در این جلسه افزود:دغدغه دولت بحث اشتغال است که در جهت جلوگیری از مهاجرت تسهیلات کافی با سود مناسب در قالب های تعاونی،مشاغل خانگی و... پرداخت میشودکه میتواند در جهت اشتغال پایداربسیار ارزشمند باشد و از این حیث کمک خوبی به روستاییان عزیزمیشود.
عبداللهی سرپرست اداره میراث فرهنگی،نیز ضمن اعلام بهره مندی وظرفیت این روستا در بحث بوم گردی خاطرنشان کرد:تا سال 95دو اثر ثبتی در شهرستان داشتیم که اکنون فقط 4 آثار ثبتی درمشهدکاوه وجود دارد.وی همچنین از مرمت همه آثار ثبتی این روستا با تعامل شورای روستا واهالی خبر داد و گفت:کار مرمت برج تاریخی نیز شروع شده و امید داریم در آینده طبق برنامه ریزی ها این مکان به موزه ای تبدیل گردد.
مجتبی یادگاری مدیر امور برق نیز با توجه به انجام طرح نمونه این روستا در بحث خروجی کیفیت برق گفت:شبکه برق با بودجه ی قابل توجهی بسیار بهینه سازی گردیده و حتی برق چاه های کشاورزی و روستا نیز جداسازی شده است.مدیرامور برق گفت:در بحث کاهش ساعات خاموشی در استان رتبه 1 را داریم اما در وصول مطالبات رتبه 23 که این امر نیز با تعامل مردم عزیز شهرستان قطعا حل خواهد شد.
بهنام عباسی رییس اداره مخابرات از خالی بودن 80 شماره در تجهیزات مخابراتی این روستا خبر داد و گفت:بحث پرسرعت کردن اینترنت همراه جزء اولویت های کاری است و طی چندماه آینده با تمهیدات اندیشیده شده برطرف میشود.وی همچنین ضمن اعلام آغاز پروژه فیبر نوری با هزینه ی برآورد شده ی 320میلیون تومانی برای این روستا و روستاهای بخش چنارود خبر داد وافزود:پس از اخذ مجوزات و نظرات کارشناسی این پروژه شروع و خدمات قابل توجهی را به گروه هدف ارائه خواهد داد.
اصلان گودرزی رییس شورای شهرستان نیز از وضعیت نامناسب مکان دفع زباله ها ابراز نگرانی کرد و گفت:پیگیری های مکرری صورت گرفته و امیدواریم با همت مسئولین مرتبط این موضوع به زودی مرتفع گردد.
در ادامه جلسه کارشناسان بهداشت و آبفار نیز به ارائه راهکارهای مورد نظر در حیطه وظایف خود پرداختند.
"مهدی اسدپور" فرماندار چادگان در این نشست و جمع بندی مطالب گفت:هدف از این بازدیدها بررسی ظرفیت های توسعه ای، احصاء درخواست ها و رفع مشکلات است.
وی افزود: هر روستای شهرستان ظرفیت ها و پتانسیل های خاصی برای توسعه دارد که باید آنها را تقویت کرد تا بتوان به خوبی از آن نتیجه گرفت.
اسدپور تصریح کرد:مشهدکاوه بزرگترین و یکی از روستاهای قدیمی این شهرستان می باشد.فرماندار چادگان در بخش دیگری از سخنان خود وحدت رویه و انسجام فکری و کاری بین مسئولین و مردم را امری ضروری برشمرد و گفت: وحدت رویه در کارها باعث رونق بخشی امورات و تسریع در انجام کلیه امورات توسعه ای در سطح روستاها خواهد شد.وی ادامه داد: شوراها باید اولویت های توسعه ای را با همکاری دهیار و بخشداری تهیه کنند و بر اساس آنها اقدامات را به خوبی در سطح روستاها انجام دهند که اولویت بندی اهداف باعث اثرگذاری، ماندگاری و توسعه اصولی روستاها می شود.
فرماندار در بخش پایانی سخنان خود،ضمن تشکر از شورای روستا،بخش و شهرستان و همچنین مسئولین ادارات با توجه به ظرفیت های بالای این روستا گفت:به بحث بوم گردی و گردشگری توجه ویژه ای شود.همچنین در جهت رفع آفت های معمول در بحث کشاورزی مقرر گردید جهاد کشاورزی همچون سال های گذشته اقدامات لازم را انجام دهد.
در پایان مقرر گردید مشکلات ضمن طبقه بندی با محوریت شورای بخش به بخشداری مرکزی ارسال و اقدامات لازم در کمترین زمان ممکن اجرایی گردد.
تعداد بازدید: 86
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal