فرمانداری چادگان
خانه
1399/12/20 حضرت فاطمه الزهرا(س) الگوی بزرگ چهان اسلام است.
حضرت فاطمه الزهرا(س) الگوی بزرگ چهان اسلام است. عباس توکلی فرماندار شهرستان چادگان در جلسه امور بانوان با اشاره به فرمایشات حضرت امام (ره) در خصوص نقش و اهمیت بانوان در جامعه گفت:امروز در نظام اسلامی زن مسلمان همانند مردان درعصر گزینش وظایف ، آزاد است و با اتکا به قدرت، شایستگی و هوشمندگی خود در کنار مسئولیت های خانوادگی با حفظ شرافت و کرامت و نجابت در عرصه های مختلف اجتماعی حضور دارند و با حضور شایسته خود در جامعه که مورد تایید و تاکید اسلام است ثابت میکنند که اسلام هرگز خواستار انزوای زن در جامعه اسلامی نبوده و نیست.
🔰حضرت فاطمه الزهرا(س) الگوی بزرگ چهان اسلام است.
🔹عباس توکلی فرماندار شهرستان چادگان در جلسه امور بانوان با اشاره به فرمایشات حضرت امام (ره) در خصوص نقش و اهمیت بانوان در جامعه گفت:امروز در نظام اسلامی زن مسلمان همانند مردان درعصر گزینش وظایف ، آزاد است و با اتکا به قدرت، شایستگی و هوشمندگی خود در کنار مسئولیت های خانوادگی با حفظ شرافت و کرامت و نجابت در عرصه های مختلف اجتماعی حضور دارند و با حضور شایسته خود در جامعه که مورد تایید و تاکید اسلام است ثابت میکنند که اسلام هرگز خواستار انزوای زن در جامعه اسلامی نبوده و نیست.
🔹وی با معرفی نمودن حضرت فاطمه الزهرا (س) به عنوان الگوی بزرگ جهان اسلام یادآور شد که ایشان در برابر سوال مردم پاسخگو بود و در جمع مردان در خصوص احقاق حق ، سخنرانی می کرد که زندگی ایشان در همه ابعاد زندگی، مطابق بر ارزش های معنوی و معیارهای اخلاقی بوده است
فرماندار چادگان افزود: وقتی زنان مسلمان ایشان را الگوی خود قرار داده اند واجب است که ایشان را بشناسند و جایگاه خود را در جامعه که زمینه رشد و پیشرفت می شود را پیدا کنند و مطابق موازین اسلامی همانند مردان در صحنه های اجتماعی ،سیاسی،اقتصادی،هنری ، فرهنگی و ... حضور داشته باشند و بدانند که مردان در اسلام عزیز ، هیچ گونه برتری نسبت به زنان ندارند.
🔹توکلی با معرفی کردن حضرت زینب (س) و دیگر بانوان ارشمند جهان اسلام خاطرنشان کرد: فراموش نکنیم الگوهایی هستند که باید در شرایط فعلی و عصر حاضر در جامعه تعمیم پیدا کنند ، و با پیدا کردن نقش و موقعیت خود در جامعه زمینه ساز پیشرفت شان باشند.
🔹فرماندار در پایان با اشاره به وضعیت فعلی جامعه که متاثر از موج های انتشار ویروس کرونا شده خاطرنشان کرد:بانوان در خانواده و جامعه میتوانند کمک خوبی در همبستگی و وحدت در جهت اجرای دستور العمل های بهداشتی و حفظ فاصله اجتماعی ایفا کنند.
🔹این کمیته با موضوع نقش زن در پیشگیری از انتشار ویروس کرونا در ایام تعطیلات نوروز،ایجادآرامش در خانواده، مقابله با اضطراب و استرس با برنامه ریزی امور بانوان فرمانداری برگزار که در پایان از رابطین ادارات قدردانی شد.
تعداد بازدید: 29
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.