فرمانداری چادگان
خانه
1397/04/11 # 5 هکتار از اراضی چادگان در فاز اول زیر کشت گیاهان دارویی قرار می گیرد.
# 5 هکتار از اراضی چادگان در فاز اول زیر کشت گیاهان دارویی قرار می گیرد.
# 5 هکتار از اراضی چادگان در فاز اول زیر کشت گیاهان دارویی قرار می گیرد.
علی استوار:فرصت های سرمایه گذاری در شهرستان چادگان فراهم است.
✅با دستور سرپرست فرمانداری شهرستان چادگان در جلسه با جمعی از سرمایه گذاران مراحل اخذ مجوزات لازم در جهت کشت گیاهان دارویی آغاز شد/ظرف مدت نهایتا 10 روز کاری جواب تمام استعلامات به این فرمانداری ارسال گردد.
🔹در ابتدای این جلسه محمد هرندی مدیر پروژه این طرح ضمن ارائه توضیحات کامل در جهت اجراء و همچنین تشریح موارد آن گفت:علاوه بر سرمایه گذاری،ایجاد فرصت های شغلی جدید از جمله توسعه کشت گیاهان دارویی راهکاری مناسب برای رفع معضل بیکاری و جلوگیری از مهاجرت از اهداف این طرح دیده شده است.
🔹وی در ادامه حمایت فرماندار شهرستان چادگان را خواستار شد و بیان کرد: رونق گرفتن فعالیت ها در عرصه کشت و تولید گیاهان دارویی می تواند نقش مهمی در پیشرفت منطقه و تامین معیشت و درآمدزایی ایفا کند و مجموعه ما این آمادگی را دارد که در صورت اخذ مجوزات لازم مراحل اجرایی را عملیاتی کند‌.
◽️علی استوار در این جلسه ضمن اعلام حمایت از تمامی سرمایه گذاران در جهت توسعه و پیشرفت شهرستان در حوزه های مختلف گفت: تامین زیرساخت ها و سپس دعوت از سرمایه گذار مورد تاکید نگاه مدیریتی شهرستان است، چرا که سرمایه گذار با آماده نبودن زیرساخت ها و معطلی بدون گرفتن نتیجه، دیگر قطعا مراجعه نخواهد کرد و منطقه را محل مناسبی برای سرمایه گذاری نخواهد دید و تمامی هماهنگی ها و اقدامات لازم را در استان شخصا پیگیری خواهم کرد.
◽️وی اظهار داشت: چادگان در زمینه تولید گیاهان دارویی از ظرفیت های برجسته ای بهره می برد که مسئولین و کارشناسان جهاد کشاورزی نیز به کشت و تولید و عرضه این گیاهان بر حسب استعدادها و ظرفیت های منطقه نگاه ویژه ای دارند.
◽️سرپرست فرمانداری شهرستان چادگان با بیان اینکه استفاده از ظرفیت ها و فرصت ها هنر است، افزود: راهکارها برای اشتغالزایی و درآمدزایی با استفاده از ظرفیت های موجود به عنوان یک اصل باید مورد توجه قرار گرفته و نهادینه شود.
◽️وی ادامه داد: با توجه به مزیت های اقتصادی و نیاز کم گیاهان دارویی به آب، توسعه کشت این گیاهان باید در دستور کار جهاد کشاورزی شهرستان قرار گیرد و کارشناس دفتر فنی و عمران فرمانداری شهرستان موظف است مکاتبات لازم را در جهت اخذ مجوزات لازم انجام و بر مسئولین دستگاه های اجرایی مرتبط هم تکلیف است که نهایتا ظرف مدت 10 روز ، استعلامات لازم را بررسی و نتیجه را به این فرمانداری ارسال کنند.
◽️نماینده عالی دولت در شهرستان چادگان در بخش پایانی سخنان خود گفت:گیاهان دارویی علاوه بر دارا بودن خواص دارویی و صنعتی، در جلوگیری از فرسایش خاک، تلطیف هوا، کنترل آفت و امراض محصولات کشاورزی و بالا بردن میزان ذخیره آب در خاک موثر است و این امر در پاک ماندن آب و هوای سالم این شهرستان کمک شایانی خواهد نمود.
🗓10تیرماه 1397🔰
24
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal